oszczędzanie

Dobre lokaty bankowe

Oszczędzanie i pomnażanie środków pieniężnych daje bezpieczeństwo oraz poczucie życiowego komfortu. Osoby, które mogą odkładać pieniądze, gromadzić je, zwykle wybierają takie rozwiązania, które pozwolą nie tylko na bezpieczne odkładanie ale także na notowanie zysków z tytułu gromadzenia tychże oszczędności. Najszybszą drogą do czerpania zysków z oszczędności sa inwestycje, np. akcie na giełdzie papierów wartościowych, agresywne fundusze inwestycyjne, lokaty w parabankach itd.

Polacy oszczędzają głównie na lokatach

Szacuje się, że Polacy zaoszczędzili ponad 850 miliardów złotych. Kwota ta robi wrażenie, zwłaszcza gdy przeliczymy ją na głowę jednego obywatela. Statystyki te nie napawają już jednak takim optymizmem gdy uwzględnimy liczbę 20 milionów Polaków nie posiadających żadnych oszczędności. Kwotę 850 miliardów odłożyli Ci, którzy mają z czego oszczędzać. Większość obywateli naszego „szczęśliwego“ kraju miesiąc kończy zwykle z zerowym stanem konta. 

Lokata takich ofert to jeszcze nie było

Lokaty to modna forma oszczędzania, jednak nie ulega wątpliwości, że do takiego kroku trzeba się solidnie przygotować. Chodzi o wiedzę, bo żeby było zadowolenie to też oferta musi spełniać wszelkie oczekiwania.

Wyróżniamy lokaty standardowe, e-lokaty, dynamiczną, nocną, rentierską , negocjowaną, poniżej znajduję się mała charakteryzacja tych oto pojęć.